Успех за лингвистите на МГ „Баба Тонка“ на национално ниво
От 15 до 17 април 2026 г. в София в 105. СУ „Атанас Далчев“ се проведе националният кръг на Олимпиадата по лингвистика.
До този най-висок етап на надпреварата достигнаха петима възпитаници на МГ „Баба Тонка“: Явор Димитров - 7. А клас, Марина Маринова - 9. А клас, Калина Симеонова - 9. А клас, Никола Цанев - 10. А клас и Преслав Тошев - 12. А клас. В националния кръг участваха четирима от тях, както индивидуално, така и отборно и защитиха достойно авторитета на училището сред силната конкуренция.
Марина Маринова получи ПЪРВА НАГРАДА в класирането на 9. клас. Тя участва и в Националното състезание по лингвистика, което се състоя през януари, когато спечели ПЪРВО МЯСТО. Постигнатите успехи през годината са причина Марина да бъде включена в разширения състав на националния отбор по лингвистика на България. Тя ще се бори за участие в XXIII международна олимпиада по лингвистика.
Седмокласникът Явор Димитров се състезава във всички кръгове на Олимпиадата по лингвистика в по-високата група VIII - XII клас и в националния кръг спечели ПЪРВА НАГРАДА сред осмокласниците.
Пожелаваме на всички още по-големи успехи!






