Успех за лингвистите на МГ „Баба Тонка“ на национално ниво

04 май 2026 - 08:57:31, Постижения на ученици, teach_admin,

От 15 до 17 април 2026 г. в София в 105. СУ „Атанас Далчев“ се проведе националният кръг на Олимпиадата по лингвистика.
До този най-висок етап на надпреварата достигнаха петима възпитаници на МГ „Баба Тонка“: Явор Димитров - 7. А клас, Марина Маринова - 9. А клас, Калина Симеонова - 9. А клас, Никола Цанев - 10. А клас и Преслав Тошев - 12. А клас. В националния кръг участваха четирима от тях, както индивидуално, така и отборно и защитиха достойно авторитета на училището сред силната конкуренция.

Марина Маринова получи ПЪРВА НАГРАДА в класирането на 9. клас. Тя участва и в Националното състезание по лингвистика, което се състоя през януари, когато спечели ПЪРВО МЯСТО. Постигнатите успехи през годината са причина Марина да бъде включена в разширения състав на националния отбор по лингвистика на България. Тя ще се бори за участие в XXIII международна олимпиада по лингвистика.

Седмокласникът Явор Димитров се състезава във всички кръгове на Олимпиадата по лингвистика в по-високата група VIII - XII клас и в националния кръг спечели ПЪРВА НАГРАДА сред осмокласниците.

Пожелаваме на всички още по-големи успехи!





Полезни връзки

фонд Математика на бъдещето
МОMН
РУО-Русе
Община Русе
инфо за град Русе
Държавна агенция за закрила на детето


Здравей

Потребител:

Парола:




Помни ме

[ ]


Случайнa снимка

Концерти
Случайнa снимка - Преглед на снимка в оригинални размери
Брой снимки: 3


Онлайн

Гости: 5
Регистрирани: 0
На тази странница: 2
Регистрирани: 1383, най-новият: krasa77

Официален сайт на МГ "Баба Тонка" - 2008